İkibine Doğru Raymond Williams

ISBN:

Published: November 1989

Paperback

256 pages


Description

İkibine Doğru  by  Raymond Williams

İkibine Doğru by Raymond Williams
November 1989 | Paperback | PDF, EPUB, FB2, DjVu, AUDIO, mp3, RTF | 256 pages | ISBN: | 4.37 Mb

Günümüzün en önemli radikal düşünürlerinden olan Raymond Williams, bu kapsamlı ve kışkırtıcı eserinde toplum düzeni, iş hayatı, boş zaman, kültür, teknolojik, kültürel kurumlar, özel hayat, savaş ve barış gibi konulara ilginç yaklaşımlar geliştirerekMoreGünümüzün en önemli radikal düşünürlerinden olan Raymond Williams, bu kapsamlı ve kışkırtıcı eserinde toplum düzeni, iş hayatı, boş zaman, kültür, teknolojik, kültürel kurumlar, özel hayat, savaş ve barış gibi konulara ilginç yaklaşımlar geliştirerek yeni ve dinamik bir sosyalist yol öneriyor.Murat Belge İkibine Doğruya yazdığı önsözde şöyle diyor: [Williams bu kitabı Rudolf Bahronun Alternatifinden esinlenerek yazmıştı.

Bilindiği gibi Bahro, Demokratik Alman Cumhuriyetinin eleştirel sosyalist bir muhalif yurttaşıydı. Muhalefetinden ötürü çeşitli kereler başı derde girmişti. Reel-sosyalizm pratiğini eleştirdiği bu kitap Batıda geniş yankılar uyandırdı. Bu sırada Raymond Williams, Doğu Blokundan biri kendi toplum yapısını, iktidar yapısını, bunların ürettiği handikapları enine boyuna inceleyerek ortaya bir alternatif çıkarıyor.

Oysa bizler Batıda böyle bir çalışmaya başlamadık bile diyerek kolları sıvadı. Bu kitap işte bu çalışmanın sonucudur. (...) Sunduğu alternatifin çerçevesini de insan hayatında mutlaka olması gerektiğine inandığı değerlere dayandırıyor. Böylece bizi, kendimize değerli bir hayat kurma mücadelesine çağırıyor.

(...) Kimileri... birilerini azarlamak üzere varolur. Kimileri de Raymond gibi tevazu ve sabırla ürün verir. Her zaman değilse de çoğu zaman, onların düşüncesi insanlık tarihinin gerçek değişimlerine daha fazla katkıda bulunuyor.]Enter the sum

Related Archive BooksRelated Books


Comments

Comments for "İkibine Doğru":


keyboardmilitia.com

©2013-2015 | DMCA | Contact us