Manzara-i Umumiye Cüneyt Ülsever

ISBN:

Published: 2015

Paperback

416 pages


Description

Manzara-i Umumiye  by  Cüneyt Ülsever

Manzara-i Umumiye by Cüneyt Ülsever
2015 | Paperback | PDF, EPUB, FB2, DjVu, AUDIO, mp3, RTF | 416 pages | ISBN: | 4.63 Mb

Akademisyen, gazeteci ve roman yazarı Cüneyt Ülsever, 1999dan başlayarak 2015 Haziranındaki genel seçim sonuçlarına uzanıyor ve Türkiyenin nabzını tutuyor. AKPnin iktidar yılları Kürt meselesinden dış politikaya, Balyoz ve Ergenekon davalarındanMoreAkademisyen, gazeteci ve roman yazarı Cüneyt Ülsever, 1999dan başlayarak 2015 Haziranındaki genel seçim sonuçlarına uzanıyor ve Türkiyenin nabzını tutuyor. AKPnin iktidar yılları Kürt meselesinden dış politikaya, Balyoz ve Ergenekon davalarından medya ve aydın sorununa, laiklikten muhafazakârlığa dek açılan yelpazede analiz ediliyor. Yazarın 1990lı yılların sonlarından itibaren dile getirdiği çoğu öngörünün dikkat çekici biçimde doğrulandığı sosyo-politik koşulların kitabı Manzara-i Umumiye.

Ülsever, Türkiye gibi çok hareketli bir toplumda günü yakalamanın, gözünü geleceğe dikmenin ve arada bir durup geriye bakmanın örneklerini sergiliyor.- Çarşafa dolanan Kürt açılımı- Paris-Ankara ekseninde Kuzey Garı Cinayetleri- Yeni Osmanlıcılık ne demek?- Liberal İslam mümkün mü?- Yeni İrana hazır olun!- Suriye ve Türkiyenin çıkmaz sokağı- Balyoz, Ergenekon ve hukukun siyasallaşması- Bir Hürriyet hikâyesi- 2015 seçimleri ne söyledi?Bir liberal belki de AKPnin ekonomi yönetimini, sosyal politikalarını beğenebilir, Kürt meselesi karşısındaki tavrına bel bağlayabilir.

Hatta cukka uğruna ekranlarda veya köşesinde AKPye yalakalık yapması bile bir yerde görmezden gelinebilir.Ama zamanında solcu olduğu için TSKdan çok dayak yemiş bir liberal, sırf intikam almak uğruna- AKP-Cemaat işbirliğinin hukuka hile, desise, ihanet, sahtekârlık, üçkâğıtçılık karıştırmasına göz yumuyorsa, insanların dört-beş yıl hapiste sürünmesine ohh!

çekiyorsa, o kişi değil liberal, insan bile değildir.-Cüneyt Ülsever-Enter the sum

Related Archive BooksRelated Books


Comments

Comments for "Manzara-i Umumiye":


keyboardmilitia.com

©2013-2015 | DMCA | Contact us